Moderní město je obklopeno nádhernou přírodou Beskyd. Leží na úpatí památné hory Radhošť, ke které vedou značené turistické trasy.

Z centra města je jen kousek na sluncem prozářené louky a stráně, které voní jalovcem a borůvčím. Typickou valašskou přírodu využívá i Valašské muzeum v přírodě, které je tvořeno souborem dřevěných lidových staveb. V prostředí městského parku můžete navštívit Dřevěné městečko a na přilehlé stráni vás okouzlí Valašská dědina a Mlýnská dolina. Na políčkách Valašské dědiny se pěstují tradiční plodiny, obyvatelé chovají drůbež a dobytek. Můžete si prohlédnout i technické vodní stavby, mlýn, pilu a hamr, které jsou v provozu.

Valašské muzeum je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a ročně jej navštíví více než půl milionu návštěvníků, využívajících služeb průvodců, kteří podávají výklad ve čtyřech jazycích. Lidové umění dalo základ bohaté kulturní tradici, ve které dnes pokračují národopisné soubory, hudební tělesa, pěvecké sbory a výtvarní umělci. V prostorách Valašského muzea se každoročně konají vystoupení národopisných souborů v rámci celoročního folklorního festivalu „Valašský rok“, sestávajícího z 60 programových akcí.

 

Centrum města láká k zastavení a posezení v restauracích či kavárnách. Na Masarykově náměstí naleznete jedny z nejstarších památek města – především barokní sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriana.

Celé město a okolí si můžete prohlédnout z Jurkovičovy rozhledny, ke které se dostanete krátkou vycházkou z parkoviště Valašského muzea po zelené turistické značce. Byla nově postavena v roce 2012 podle původních více než sto let starých nákresů Dušana Sáma Jurkoviče. Tento architekt z první poloviny 20. století zanechal výraznou stopu v regionu.

Díky své poloze je město vyhledáváno turisty, kteří zde najdou dobré zázemí. Informace o možnostech výletů vám poskytnou v Turistickém informačním centru, kde si můžete v sezoně půjčit i kola. Rožnov pod Radhoštěm je dostupný vlakem i autem.

K nejvíce navštěvovaným lokalitám v okolí Rožnova pod Radhoštěm patří Pustevny a hora Radhošť. Od nultého kilometru v Rožnově vedou do těchto míst značené turistické trasy. Na Pustevnách stojí dřevěné secesní stavby, které slouží jako restaurace a hotel. Postaveny byly koncem 19. století. Na vrcholu Radhoště se nachází kamenná kaple s dřevěnou zvonicí, kterou obyvatelé Valašska vybudovali v 19. století. Zasvěcena je svatému Cyrilu a Metodějovi. Turistické trasy vedou z Rožnova také na kopec Soláň, který byl v minulosti centrem valašských malířů. Po další trase, která vede po hřebenu veřovických vrchů, lze dojít k chatě na kopci velký Javorník.

ADRESA A KONTAKT

Turistické informační centrum
Masarykovo náměstí 131
Rožnov pod Radhoštěm
756 61

e-mail: ic@roznov.cz
tel.: +420 571 652 444
http://www.visitroznov.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací