Na beskydské horské sedlo Bumbálka a na Bouzov na Olomoucku bude vozit cykloturisty z Přerova cyklobus. V provozu bude o víkendech od 18. června do 2. října. Spoje město obnovilo po dvouleté přestávce způsobené pandemií koronaviru, zajistí je společnost Arriva.

Kapacita cyklovleku je čtyřicet kol, z toho deset tam může být umístěno elektrokol, informovala dnes ČTK Lenka Chalupová z přerovské radnice. Cyklobusy vypravuje radnice od léta roku 2013, naposledy se spoji vyvezlo na oblíbené trasy 500 zájemců. Trasy bude cyklobus o víkendech střídat. V sobotu v 07:30 pojede z Přerova na Bumbálku na česko-slovenské státní hranici. Odtud budou moci lidé využít zhruba stokilometrovou trasu po cyklostezce Bečva. V neděli v 08:00 cyklobus pojede na Bouzov, odkud se cyklisté mohou vrátit po stezkách přes Litovelské Pomoraví. Trasa měří asi 70 kilometrů. „Je nutné si ale zajistit jízdenku předem přes objednávkový systém dopravce na adrese:

jizdenky.arriva.cz

Rezervace bude spuštěna od začátku června,“ uvedla Margita Považanová z přerovského magistrátu.

Město v posledních dvou letech spoje neprovozovalo kvůli opatřením v době pandemie koronaviru, na letošní sezonu je zajistí společnost Arriva Autobusy, která tuto službu vyhrála ve výběrovém řízení. Provoz cyklobusu zajistí za 156.000 korun. Cestující, kteří nebudou chtít využít internetovou rezervaci, si můžou jízdenky koupit na informační přepážce autobusového nádraží. Většinou ale bývají dlouho dopředu vyprodané právě přes rezervační systém. Jízdné je podle tarifu, takže například za trasu Přerov – Bumbálka si dopravce účtuje 120 korun, dovozné za jízdní kolo činí 20 korun a za elektrokolo zaplatí cyklista 30 korun.

Cyklobus začal z Přerova jezdit v létě roku 2013, nejprve cyklisty vyvážel jen na Bumbálku. O spoj byl každoročně velký zájem a místa v něm byla několik týdnů dopředu obsazena. Mnozí cyklisté však trasu na Bumbálku absolvovali několikrát, to byl i důvod, proč organizátoři chtěli nabídku zpestřit a zařadili novou trasu na Bouzov. Předloni plánovali také cestu na Troják v Hostýnských vrších, už tehdy však spoje kvůli pandemii nevyjely.

ADRESA A KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací