5. 4. 2024

QR kód

Jaro se ohlašuje zářivými paprsky jarního slunce a ty nemilosrdně odhalují zatoulané odpadky, které nebyly pod sněhem vidět. Kdy jindy si udělat okolí krásnější a čistší než na jaře. V rámci akce „Ukliďme si Česko“ si tak uklidíme olomoucký park. Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Firma Machovský s.r.o. se do akce zapojuje pravidelně. Letos se rozhodla pro organizaci úklidu využít svého Regionálního informačního centra v Olomouci. Pojďte společně udělat něco sami pro sebe a pro naše olomoucké parky, kde tak rádi trávíme volný čas. Vzhledem k tomu, že hlavními partnery informačního centra patří Cyklostezka Bečva a Moravská stezka, vyzýváme k účasti i cyklisty. Než vyrazí turisté a cyklisté na výlety po značených stezkách a cyklotrasách Olomouckého kraje, mohou se aktivně zapojit do úklidu. Zahajme sezónu v pátek odpoledne u Regionálního informačního centra. Začínáme v 15 hodin a přicházet můžete podle svých možností až do 18 hodin. Za ochotu přispět k úklidu, od nás dostanou účastníci malý dárek v podobě map.

Do úklidů se zapojují stovky škol, spolky, sdružení, hasiči, záchranáři, policisté, vodáci, turisti, sousedé, studenti, maminky, důchodci, celá města i obce. Akce má především za cíl širokou veřejnost skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému odpadu v přírodě, oživit témata diskuze o odpadech a recyklaci a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Ti, co jednou uklízeli, už další nepořádek dělat nebudou! Vezměte své děti, větší mohou pomáhat, ty mladší zabavíme v našem informačním centru.

ADRESA A KONTAKT

Termín akce: 5. 4.  2024

Adresa: Výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 37/17, 779 00 Olomouc

Registrace na akci: Ukliďme česko

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací