Kroměřížská radnice připravila na nadcházející turistickou sezonu sérii krátkých poznávacích tematických procházek pod názvem Kroměříží po svých.

„Očekáváme, že řada lidí bude cestovat po České republice a Kroměříž právem patří mezi vyhledávané cíle. Chceme turistům ukázat, že naše město nemá jen zámek a zahrady, ale že je u nás spousta zajímavých míst a zákoutí, která mají své kouzlo a historii,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Trasy vedou centrem města a jsou dlouhé zhruba jeden až dva kilometry. Lidé je projdou zhruba za půl hodiny až 50 minut, budou mít aktivní pohyb a ještě se zabaví. Ke každé trase město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí. Mapka je praktická, vejde se do kapsy. Díky ní turista nepotřebuje průvodce. Mapka je k dostání v Turistickém informačním centru.

Letos město připravilo celkem čtyři trasy nazvané Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města, Dětská výprava za poznáním a Arcibiskupský zámek a zahrady. Výhodou těchto tras je také to, že si je lidé mohou projít kdykoliv, tedy i v době, kdy budou kvůli koronaviru památky a kulturní a turisticky atraktivní instituce uzavřené. Zajímavosti o nich se dozví díky zmíněné mapce s informacemi.

Video: https://www.youtube.com/kromeriziposvych

Otevírací doba TIC:

Letní sezóna (květen-září)
Pondělí-Pátek: 9:00-18:00
Sobota: 9:00-17:00
Neděle: 10:00-17:00

Zimní sezóna (říjen-duben)
Pondělí-Pátek: 9:00-17:00
Sobota: 9:00-14:00

ADRESA A KONTAKT

TIC Kroměříž
Velké náměstí 115
Kroměříž
767 01

e-mail: infocentrum@mesto-kromeriz.cz
tel.: + 420 573 321 408
www.kromeriz.eu

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací