červen - září

Cyklobus na Bečvu!

Cyklobusem do Beskyd!

Nechat se s kolem vyvézt na nejhezčí místa Beskyd se určitě vyplatí. Vyvezeme vás až na Uzgrúň nebo dokonce na Makov. Z Makovského průsmyku můžete vyrazit po naučné stezce Javorníky směrem na Bumbálku. Výhledy z hřebenů Javorníků stojí za to.

Kdo vystoupí v osadě Uzgrúň, může si vychutnat adrenalinovou jízdu po stezkách Bike trails Valašsko nebo se napojit na Cyklostezku Bečvu, jejíž vsetínská etapa tu začíná. Stezka vás zavede do osady Leskové, odkud můžete vyrazit například na rozhlednu Miloňová. Ale není to jediné lákadlo. Okolí nabízí plno možností ke sportovnímu vyžití. Lesy a stráně jsou protkané sítí značených cyklistických tras, které nadchnou i milovníky adrenalinové jízdy. Neprohloupí ten, kdo si naplánuje strávit v této oblasti více dní.

Vsetín je srdcem Valašska a je tak ideálním výchozím bodem dobře značených turistických tras různých náročností, které vás provedou okolní nádhernou přírodou Hostýnsko-Vsetínských vrchů. Valašsko charakterizuje i typická kuchyně. Valašská kyselica z kysaného zelí a oblíbený frgál se staly symboly Valašska. Vedle nádherné přírody jsou velkým lákadlem turistů i krajové speciality.

Pokud vystoupíte už na prvním výstupním místě ve Valašském Meziříčí, můžete Beskydy prozkoumávat z města, které je symbolickou vstupní branou do Beskyd. Celou nádhernou krajinu Beskyd nejlépe uvidíte z rozhledny na Velkém Javorníku. Je to nejvyšší hora Veřovických vrchů, které jsou součástí Beskyd. Můžete k ní vyrazit z Valašského Meziříčí po naučné stezce Veřovické vrchy. Na 13 zastaveních se seznámíte s historií výroby skla, hospodařením v lesích, i s florou a faunou chráněné krajinné oblastí Beskydy.

Stačí jen vzít kolo a vybrat si místo, kam se necháte vyvézt. Nástupní místa našeho cyklobusu jsou v Ústí, v Hranicích, v Hustopečích nad Bečvou, ve Valašském Meziříčí a Vsetíně. První výstupní místo je ve Valašském Meziříčí, pak ve Vsetíně, Karolince, Velkých Karlovicích a Na Uzgrúňi a nakonec v Makovském průsmyku.

 

Termíny pro rok 2023:

  1. a 17. června, 1., 8., 22., a 29. července, 5., 19., a 26. srpna, 9., a 23., září

 

Před každou jízdou je nutné se zaregistrovat. Podrobnosti ohledně registrace a času odjezdů najdete začátkem měsíce května na webu Cyklostezky Bečva.

www.cyklostezkabecva.cz

 

 

ADRESA A KONTAKT

Web pro rezervace : www.cyklostezkabecva.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací