21. května 2023

Turistický swap

Zabírá vám doma místo přebytečné nebo staré turistické vybavení?
Přineste je k nám na Regionální informační centrum Olomouc do Smetanových sadů mezi pavilon A a pavilon E.
Třeba si i něco odnesete a vaše věci udělají zase radost někomu jinému. Pojďme se společně připravit na nadcházející turistickou sezónu.

Skautský institut se sídlem v Olomouci na Dolním náměstí staví mosty mezi zkušeností skautského hnutí a potřebami současné společnosti. Skauti pořádají akce pro veřejnost v podobě přednášek, rozhovorů, workshopů, a dalších akcí. Skauti se s veřejností potkávají nad tématy, která hýbou dnešní společností a vybízejí k aktivnímu občanství.

Je logické, že jsme pro uspořádání turistického swapu oslovili právě je. Skauti nám pomáhají organizačně zabezpečit konání celé akce, která je pořádána na podporu turistiky a v duchu výhod sdílení. Vytvoříme prostor, kde lidé budou moci nabídnout přebytečné turistické věci, a zároveň na této bezplatné turistické výměnné burze budou moci najít něco, co by se zase mohlo hodit jim. Staré věci tak mohou najít nové uplatnění. My sami přispějeme staršími mapami. Spolupráci jsme navázali také s Charitou Olomouc, která se postará o distribuci nerozebraných turistických potřeb mezi potřebné.

A co na náš turistický SWAP můžete donést?
Vybavení (mapy, průvodci, buzoly, kompasy, turistické hole, čelovky, svítilny, hořáky, ešusy, stany, spacáky, karimatky, batohy, drobná cestovní elektronika, cestovní nože, termosky, hydrovaky,…)
Horolezecké vybavení (sedáky, lana, jistítka, expresky, helmy, lezečky,…)
Vodácké vybavení (vesty, pádla, barely,..)
Skautské (kroj, šátky, kroniky, nášivky,..)
Cyklistické věci (kola, cyklo oblečení, rukavice, helmy, boty, láhve na pití, světla, ..)
In-line brusle (brusle, chrániče,..)
Turistické vybavení můžete nosit již nyní na naše Regionální informační centrum Olomouc a to v naší otvírací době:
Středa – Čtvrtek
13:00 – 19:00
Pátek
13:00 -20: 00
Sobota – Neděle
10:00 -20:00

 

ADRESA A KONTAKT

Termín akce: neděle 21. 5. 2023

Adresa: Výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 37/17, 779 00 Olomouc

Odkaz na událost na Facebooku: událost zde

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací